Inne wydarzenia

w duchu permakultury

Kopuły budzące świadomość

24-25 marca 2018

Zapraszamy na wiosenny warsztat z wierzbą i wikliną, które poprowadzi Jacek Gądek (Wierzba Polska). Podczas warsztatów można się spodziewać : działania w terenie, prezentacji i wykładów zarówno pod dachem, jak i w plenerze. Jacek Gądek to człowiek czynu! Więc najwięcej czasu spędzimy na dworze plecąc i wyplatając…

Dowiecie się więcej o gatunkach wierzb, ich rozsadzaniu, sposobach wyplatania żywej wierzby w formy użytkowe, a także o sadzeniu organicznych wierzbowych konstrukcji takich jak pawilony, tunele, szałasy, żywopłoty, czy tworzeniu form zupełnie oderwanych od ziemi, np. kokony zawieszane na drzewie, itd.

Tam, gdzie Jacek Gądek się pojawia, spełniane są wiklinowe marzenia! Nie ma granic, wszystko się da! 😉
Wspólnie zasadzimy też wierzbę, by w późniejszym terminie z niej korzystać i tworzyć kolejne cuda!!! Razem stwórzmy kopułę budzącą świadomość!!!

Zakładamy ogród permakultury

7-8 kwietnia 2018

Gdzie? Pomlewo woj.pomorskie, Dom z Duszą

Prowadzi Moni Podsiadła – wieloletni praktyk, ogrodniczka, fachowiec w tej dziedzinie, autorka książki „Ogrody Permakultury. Dotknąć Ziemi.” Rozpoczęcie warsztatów planujemy w sobotę o godzinie 11.00

 

Permakultura w praktyce

21-22 kwietnia 2018

Celem warsztatów jest zapoznanie z ideą i praktyką permakultury. Stosując się do zasad permakultury w ogrodzie nie potrzebujemy przekopywać ziemi, stosować szkodliwych nawozów czy środków ochrony roślin, by osiągnąć zdrowe i bujne plony. Dbamy o glebę i wzbogacamy bioróżnorodność. W ramach działań praktycznych pokażemy jak w prosty sposób poprawić żyzność słabej gleby. Omówimy różne metody uzyskania zdrowej, pulchnej i żyznej gleby. A także opowiemy jak nieprzekopywany ogród funkcjonuje o różnych porach roku i z jakimi działaniami się to wiąże. Podczas praktycznych warsztatów przygotujemy beczkę z uprawą wertykalną.

 

Wsparcie: