Nasi dobro czyńcy

…czyli ci, którzy nas wspierają

Anna Długosz.

Jestem zielarką i podróżniczką oraz miłośniczką dzikiej przyrody. Pasjonuje mnie śpiew tradycyjny. Podróżując zbieram pieśni, później dzielę się nimi z ludźmi. Dużo śpiewam i łatwo zarażam śpiewem.

Jestem też nauczycielką w uniwersytecie ludowym oraz wychowawczynią na obozach Tropami Tęczowych Wojowników.

W swoim życiu kieruję się sercem, wspieram idee, które uważam za słuszne, które czynią świat lepszym miejscem.

Mam na imię Gosia.

Jestem wędrowcem z natury. Ciekawość świata pcha mnie do odwiedzania miejsc, gdzie jeszcze nie byłam. W każdym z nich obserwuję przestrzeń oraz ludzi w niej funkcjonujących. Prostota rozwiązań jest dla mnie odkryciem. Podróżowanie pozwala mi rozumieć i widzieć więcej zasad funkcjonujących światem.

Później przekuwam je w praktykę. Zmieniam moją najbliższą przestrzeń jako kobieta i jako projektant. Włączam się w działania alternatywnych środowisk oraz sama je inicjuję.

Współtworzyłam “pierwszą” Kawiarnię Miłość w Lublinie, “drugą” kawiarnią opiekowałam się. Przez prawie dwa lata współpracowałam z fundacją z Cieszyna, gdzie brałam udział w projektach związanych z upcyclingiem. Obecnie szczególnie zajmuję się edukacją związaną z ograniczeniem produkcji śmieci wśród dzieci i dorosłych.

+48 665260604

Jestem Kacper.

Festiwal Koopermatywy wsparłem, tworząc tę stronę internetową. Cieszę się, że mogę pomóc w szerzeniu dobrej idea, ludzi i wydarzeń.

Permakulturę poznałem kilka lat temu, gdy – nie mając pojęcia o ogrodnictwie – zająłem się sprzedażą narzędzi ogrodniczych. Pierwsze warsztaty z Moniką i późniejsze Dni Permakultury pokazały mi, że można żyć i przede wszystkim myśleć inaczej niż większość.

Dzisiaj nadal jestem mieszczuchem, ale moje marzenia i plany są zdecydowanie związane z przyszłym permakulturowym siedliskiem!

Wiem, że zrównoważona opieka nad ogrodem, to również opieka nad Światem. Wierzę, że prowadząc sklep internetowy z narzędziami i książkami ogrodniczymi, promując ogrodnictwo i permakulturę też dorzucam swoją niewielką cegiełkę do szerzenia tego dobra.

Paweł Gurdak

Kocham stąpać bosą stopą po ziemi. Lubię być blisko natury, dlatego jestem blisko permakultury.

Moją drogą jest szerzenie wiedzy na temat naturalnego budownictwa, oraz ponowna popularyzacja konopi, jako żywności, materiału budowlanego, medykamentu. Na festiwalu opowiem o właściwościach i zastosowaniu tej wspaniałej rośliny. Będzie można także skosztować zdrowych słodkości na bazie konopi.

Zapraszam także do zanurzenia rak w glinie. Będzie to prezent dla skory, ale i okazja, aby zostawić swój ślad w nowo powstających obiektach Ogrodów Permakultury.

Jeśli chcesz nauczyć się permakulturowych metod uprawy, czujesz pasję w swojej krwi do ziemi, do natury, do permakultury i chcesz zaoferować swoją kreatywność i swoje ręce w ten projekt – zapraszamy!

Wsparcie: